Vizyon

Alışveriş Merkezlerinin, tüketicilere keyifli alışveriş imkânı veren, perakende sektörüne katma değer yaratan, kent ile bütünleşen ve dünya standartlarında mekânlar olmasını sağlamak.

Misyon

Bu vizyon kapsamında perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortaklıkları ile birlikte perakende sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak.

Hedefler

AVM Sektörüne sorumlu liderlik yapmak
- Standardizasyon (terminoloji)
- Eğitim (AVM Yöneticileri)
- AVM Hizmet Başarı Ödülleri
- AVM Endeksi (ciro ve ziyaretçi sayısı, istihdam)

Perakende Sektörünün gelişimine katkıda bulunmak
- M2 verimlilik, promosyon, AVM/Perakendeci koordinasyonu
- Yeni ve başarılı perakendecileri teşvik

Sektörü çeşitli platformlarda temsil etmek
- Ulusal ve Uluslararası Sektörel Meslek Ögütleri ve Kamu ile işbirliği
- Sektörel araştırmalar
- Yasal mevzuat çalışmalarına katkı

AVM Sektörüne sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan AYD, (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği) üyelerinin kontrolündeki AVM’ler ile sektörün %60’ından fazlasını temsil etmektedir.

AYD olarak Türkiye’de takriben 50 milyar ABD dolarlık yatırımı ve 385 bin nitelikli istihdamı gerçekleştirmenin, Organize Perakende Sektörü’nün markalaşma çalışmalarına destek vermek suretiyle geliştirmenin ve ayrıca tüketiciye de Türkiye genelinde yeni yaşam ve sosyal alanlar sunmanın onuruna ulaşmış bulunuyoruz. Özellikle son 10 yılda Türkiye ekonomisinin dördüncü büyük sektörü haline gelmiş olan Perakende Sektörümüz ve AVMler birlikte ülke ekonomisine yerli ve yabancı yatırımcılar olarak önemli katkılar sağlamış bulunmaktadır.

HULUSİ BELGÜ
Yönetim Kurulu Başkanı