1 Numaralı Markalar ödülleri sahiplerini buldu

XIII. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi sonrasında düzenlenen ve Kadir Çöpdemir sunumuyla gerçekleşen törende “1 Numaralı Markalar” ödülleri sahiplerini buldu.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından bu yıl 13. sü düzenlenen “AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi” 13 Aralık Salı günü İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Zirvede, aynı zamanda “1 Numaralı Markalar” ödülleri de sahiplerini buldu. AYD, her yıl "AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markalar" araştırmasını AKADEMETRE Türkiye iş birliğiyle yapıyor. Araştırma 25 farklı ilde yaklaşık 2.400 kişi ile yüz yüze görüşme metoduyla yapıldı ve 19 kategoride birinci olmaya hak kazanan markalara ödül verildi.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, “AVM’lerimiz genel olarak ülkemiz perakende sektörünün en dinamik olduğu mekanları oluşturuyor. Yaşamın ve ekonominin nabzını anlık olarak tutabiliyoruz. İstihdama ve ekonomiye doğrudan katkı sağlıyoruz. Pandemi döneminde AVM’lerin değişen rollerini hep birlikte deneyimledik. Böylesine zorlu bir süreçte halkımızın tercih ve beğenisini kazanarak “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar” araştırmasında ödüle değer görülen perakende markalarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca araştırmamızın ve ödül törenimizin gerçekleşmesindeki katkıları nedeniyle Akademetre Research Company’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

“1 Numaralı Markalar”
Aksesuar: Altınbaş
Günlük Spor Giyim: LC Waikiki
Bebek Ürünleri -Oyuncak: Toyzz Shop
Spor Malzemeleri: Adidas
Teknoloji Perakendeciliği: Teknosa
Self Servis Restoran: Burger King
Ayakkabı – Çanta: Flo
Kişisel Bakım – Kozmetik: Gratis
Ev Tekstili – Dekorasyon: Karaca
Çocuk Giyim: LC Waikiki Kids
Kafe: Kahve Dünyası
Teknoloji Üreticisi: Samsung
Restoran: HD İskender
Kadın İç Giyim-Çorap: Penti
Kitap-Müzik-Hobi: D&R
Erkek Giyim: Kiğılı
Kadın Giyim: Koton
Anchor Mağaza: Teknosa
Anchor Mağaza: Koton
En Beğenilen Kadın Marka Yüzü: Alina Boz - Defacto
En Beğenilen Erkek Marka Yüzü: Kıvanç Tatlıtuğ - Mavi

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği hakkında:
AYD; Alışveriş merkezlerinin, tüketicilere keyifli alışveriş imkânı veren, perakende sektörüne katma değer yaratan, kent ile bütünleşen, dünya standartlarında mekanlar olmasını sağlamak vizyonuyla 2009 senesinde kurulmuştur. Bu vizyon kapsamında perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortaklıkları ile birlikte perakende sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.

 

Bilgi için:

Selim Zeytinoğlu / BN Stratejik İletişim / selim.zeytinoglu@bniletisim.com