1 Numaralı Markalar Ödülleri Sahiplerini Buldu - 2023

14. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi sonrasında düzenlenen ve Melda Yücel’in sunumuyla gerçekleşen törende “1 Numaralı Markalar” ödülleri sahiplerini buldu.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından bu yıl 14. sü düzenlenen “AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi” 20 Kasım Pazartesi günü ALKAŞ iş birliğiyle İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Zirvede, aynı zamanda “1 Numaralı Markalar” ödülleri de sahiplerini buldu. AVM’lerde “En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları", AYD - AKADEMETRE Research işbirliğiyle Esomar ve Güvenilir Araştırma Belgesi standartlarına uygun biçimde gerçekleştirilen araştırma ile belirleniyor. Araştırma, AVM yoğunluğu olan 25 farklı ilde yaklaşık 2.400 AVM müşterisi ile hanelerde yüz yüze görüşme metoduyla gerçekleştiriliyor. Çalışma sonucunda 20 kategoride birinci olmaya hak kazanan markalara ödül veriliyor.

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan AYD Başkanı Nuri Şapkacı, “Günümüzde markalar, sadece ürün ve hizmet satmakla kalmıyor, aynı zamanda tüketici deneyimini şekillendiriyor ve sektörümüzü ileriye taşıyorlar. Bu ödüller de yalnızca başarıyı değil, aynı zamanda sürekli yenilenmeyi simgeliyor. Perakende sektörü, her geçen gün dönüşüyor ve gelişiyor. Bu değişim, AVM yatırımcıları ve markalar arasındaki iş birliği ve dayanışma açısından büyük önem taşıyor. Birlikte hareket etmek, tüketicilerin beklentilerine cevap vermek ve en önemlisi birbirimizden öğrenmek ve paylaşmak, hepimizi daha güçlü kılıyor. Güzel bir rekabetin yaşandığı “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar” araştırmasında, halkımızın tercih ve beğenisini kazanarak ödüle değer görülen perakende markalarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca araştırmamızın ve ödül törenimizin gerçekleşmesindeki katkıları nedeniyle Akademetre Research Company’e teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“1 Numaralı Markalar”

Aksesuar: Zen Pırlanta

Günlük Spor Giyim: Mavi

Bebek Ürünleri/Oyuncak: Ebebek

Spor Malzemeleri: Decathlon

Teknoloji Perakendeciliği: MediaMarkt

Self Servis Restoran: Burger King

Ayakkabı/Çanta: Instreet

Kişisel Bakım/Kozmetik: Watsons

Ev Tekstili/Dekorasyon: English Home

Çocuk Giyim: LC Waikiki

Kafe: Kahve Dünyası

Teknoloji Üreticisi: Arçelik

Restoran: Tavuk Dünyası

Kadın İç Giyim/Çorap: Penti

Kitap/Müzik/Hobi: D&R

Yapı Market: Koçtaş

Erkek Giyim: Kiğılı

Kadın Giyim: Koton

Anchor Mağaza: Boyner

En Beğenilen Marka Yüzü: Hadise - Koçak